REKLAMA

BRZOZÓW. Historyczna chwila dla szpitala. 150 mln zł na brzozowską onkologię!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza otrzyma dofinansowanie na rozbudowę oddziałów onkologicznych w wysokości 150 mln złotych! – To historyczny moment. Będziemy mieć szpital onkologiczny w Brzozowie na poziomie europejskim – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Śnieżek, poseł na Sejm RP.

Przed szpitalem powiatowym w Brzozowie zorganizowano konferencję prasową, podczas której dyrektor szpitala, a także politycy i samorządowcy z regionu, poinformowali o rządowej dotacji skierowanej na gruntowną rozbudowę oddziałów onkologicznych. Kwota dofinansowania wyniesie 150 mln zł. W ramach zadania powstanie 6-kondygnacyjny pawilon, zakupiony zostanie również nowoczesny sprzęt. Jak mówiono podczas spotkania z dziennikarzami, realizacja założonych projektów pozwoli mówić o brzozowskiej onkologii, jako o nowoczesnym ośrodku na europejskim poziomie.

W konferencji wzięli udział: poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, dyrektor brzozowskiego szpitala Tomasz Kondraciuk, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński wraz z zastępcą Mariuszem Bieńczakiem, Dyrektor – Członek Zarządu Wiesław Marchel, przewodniczący Rady Powiatu w Brzozowie Henryk Kozik.

WIĘCEJ W NASZEJ RELACJI VIDEO.


grafika poglądowa, foto posłowie: Facebook

13-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)