REKLAMA

Okręgowe Święto Ludowe w Rymanowie-Zdroju (ZDJĘCIA)

RYMANÓW-ZDRÓJ / PODKARPACIE. W niedzielę 11 czerwca ludowcy z Krosna zorganizowali Piknik Rodzinny z okazji Święta Ludowego tzw. Zieloną Niedzielę.

Głównym organizatorem całego wydarzenia był Dariusz Sobieraj – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu, a zarazem radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który wspólnie z Dariuszem Batorem prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Krośnie przygotowali liczne niespodzianki dla uczestników.

Na pikniku można było skosztować lokalnych wyrobów które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich, zakupić artystyczne wyroby świec z pszczelego wosku czy degustować regionalne wina i potrawy. Całość zabawy rozpoczęła się o godzinie 15:00 artystycznymi występami dzieci i młodzieży. Oficjalna część rozpoczęła się od wystąpienia Dariusza Sobieraja i przemówienie Adama Dziedzica – prezesa Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w swoim wystąpieniu skupił się na rodzinie i przyszłości obywateli. Jak powiedział: – Rodzina jest dla nas najważniejszym priorytetem. Bardzo się cieszę, że są tutaj dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Całe rodziny. Od lat Polskiego Stronnictwo Ludowe walczy o Waszą przyszłość. Podkreślając ogromną rolę organizacji PSL, której kieruje w naszym województwie.

Po występie Prezesa Ludowców, wręczono członkom PSL odznaczenia Złotej Koniczyny (przyznawane przez Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego za szczególne osiągnięcia w działalności politycznej, pracy zawodowej i społecznej, samorządowej oraz kulturowo-oświatowej dla Ruchu Ludowego, wsi i rolnictwa) oraz Medalu im. Wincentego Witosa (najwyższe wyróżnienie Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznawane za szczególne zasługi dla Ruchu Ludowego, polskiej wsi i rolnictwa), a także przywitano nowych członków Stronnictwa.

O godzinie 17:00 Zarażeni Folkiem porwali publiczność podczas swojego koncertu. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z DJ Hina & Dziamba Sax Life.

materiały nadesłane


13-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)