REKLAMA

Ustrzyckie szkoły sportowe zostały szkołami partnerskimi Legii Warszawa!

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wspólnie z prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Bieszczady Piotrem Ożogiem oraz dyrektorem Zespołu Szkół Sportowych Bogdanem Zwaryczem podpisali umowę o współpracy ustrzyckich szkół sportowych z Legią Warszawa.

Warszawski klub reprezentował prezes Dariusz Mioduski, a fundację Legii Soccer Schools prezes Zarządu Adam Orlikowski oraz Członek Zarządu Marcin Harasimowicz. Spotkanie odbyło się w obiekcie Legia Training Center w Książenicach pod Warszawą.

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, a tym samym Szkoła Mistrzostwa Sportowego i Liceum Mistrzostwa Sportowego będzie kształcić przyszłych piłkarskich mistrzów pod okiem kadry trenerskiej doskonalącej się u jednej z najlepszych polskich drużyn piłkarskich. Program nauczania w ustrzyckim Zespole Szkół Sportowych będzie opracowywany wspólnie z trenerami Legii Warszawa. Najbardziej uzdolnieni uczniowie będą mogli brać udział w testach i zgrupowaniach polskiego mistrza.

Klasa o profilu piłkarskim w ustrzyckim SMS i LMS to duża szansa dla młodych sportowców z Gminy Ustrzyki Dolne oraz Powiatu Bieszczadzkiego. Oferta kierowana jest również do dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, w tym z Powiatu Przemyskiego, Powiatu Leskiego i Powiatu Sanockiego.

Gmina Ustrzyki Dolne stała się szkołą partnerską Legii Warszawa. Ustrzycki ZSS będzie jedynym ośrodkiem szkolnym poza Województwem Mazowieckim ściśle współpracującym z Legią Warszawa. Dziś młodzi legioniści kształcą się w szkołach w okolicach Warszawy.

Kadra trenerska z ustrzyckiego SMS i LMS będzie szkolić się systemicznie pod okiem trenerów z warszawskiej akademii, dzięki zawartemu porozumieniu mogą odbywać staże w Legii Warszawa zarówno z drużynami juniorskimi, jak i seniorskimi. Ustrzyccy trenerzy piłkarscy otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne, poparte doświadczeniem, ale również sprawdzoną już metodykę kształcenia młodych piłkarzy.

– Dziękuję Prezesowi Legii Dariuszowi Mioduskiemu i Prezesowi Zarządu Fundacji LSS Adamowi Orlikowskiemu za ogromną przychylność oraz wsparcie w tym projekcie – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. – Panów zaangażowanie w każde wspólne działanie, czy rozmowę napawają mnie jeszcze większym optymizmem, patrząc na naszą przyszłą współpracę. Profesjonalne podejście oraz świadomość swoich atutów, potrzeb i oczekiwań w oparciu o szacunek jest mistrzowski. Legia to mistrz w każdym calu.

materiały nadesłane

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)