REKLAMA

RZESZÓW. Zaginiony Mariusz Michalik wciąż poszukiwany! Apel rzeszowskiej policji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Nadal trwają poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika. Funkcjonariusze kolejny raz sprawdzali okolice Wisłoka, w pobliżu jego ostatniego miejsca zamieszkania. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy, Grupa Specjalna Płetwonurków RP, przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich. Policjanci proszą o kontakt osoby, które wieczorem i w nocy z 5 na 6 stycznia, znajdowały się w rejonie ulicy Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań.

303-221119

Foto: KMP Rzeszów

25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Jak ustalili policjanci, tego dnia wieczorem wyszedł z mieszkania przy ulicy Grabskiego. Od tamtej pory nikt go nie widział, od tego czasu zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

 

W tym tygodniu, we wtorek i w środę, akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie sprawdzali przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Kontrolują dworce i przystanki autobusowe. Wielokrotnie przeszukano teren w pobliżu ulice Grabskiego i Kwiatkowskiego. 

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali kilkadziesiąt sygnałów od osób, które, jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz sprawdzali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety, do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

 

Bez nazwy-2_4

Foto: zaginiony Mariusz Michalik / materiały prywatne rodziny

Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku – o kontakt. Być może któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać, dzwoniąc dzwoniąc bezpośrednio do rodziny, tel. 600 956 749 lub powiadamiając policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112. 

 

Źródło: KMP Rzeszów

Zdjęcia: KMP Rzeszów


19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)