REKLAMA

Od soboty nowe obostrzenia! Opublikowano rozporządzenie

POLSKA. W Dzienniku Ustaw RP opublikowano rozporządzenie „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, które wchodzi w życie 20 marca. Przepisy będą obowiązywać do 9 kwietnia.

coronavirus-4914026_960_720 Foto: grafika poglądowa

17 marca na konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że dodatkowe obostrzenia, które do tej pory dotyczyły czterech województw, od soboty będą obowiązywały w całej Polsce.

Analizując sytuację w innych województwach, widzimy, że w całym kraju sytuacja się pogarsza. Podjęliśmy decyzję, żeby te same regulacje wprowadzić w całym kraju. Nie będą różnicowały regiony – oświadczył wówczas Niedzielski.

Jak podkreślał Niedzielski, najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4142) i śląskim (4030), a także małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034).

Treść rozporządzenia z dnia 19 marca 2021 roku „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” można znaleźć TUTAJ

Od soboty nowe obostrzenia dla całego kraju!

Grafika: KPRM

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

 

Źródło: gov.pl, KPRM / Facebook, Dziennik Ustaw RP

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)