REKLAMA

PODKARPACIE. Będzie mocno wiało! IMGW ostrzega!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Dotyczy ono możliwości występowania silnych porywów wiatru.

alert

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe. Synoptycy prognozują, że na Podkarpaciu będzie mocno wiało. Wydano alert pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Wiatr w porywach ma osiągać do 70 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie to obowiązuje od godz. 00:00 dnia 04.02.2021 do godz. 14:00 dnia 04.02.2021. Jak informuje Tomasz Knopik, dyżurny synoptyk IMGW-PIB, przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h z południowego zachodu i zachodu.  

Najbliższe godziny przyniosą nam bardzo dynamiczną pogodę. Wszystko za sprawą frontu atmosferycznego i aktywnego niżu, który przemieści się przez obszar kraju. Obecnie Polska jest podzielona na chłodną północ i zdecydowanie cieplejsze południe i taka sytuacja utrzyma się w ciągu najbliższej doby – przekazuje w prognozie synoptycznej IMGW.

Źródło: IMGW

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)